Blog

Wszystko z umiarem. ” Chcesz więcej porad od naszych ekspertów?

Wszystko z umiarem. ” Chcesz więcej porad od naszych ekspertów?

Najważniejsze informacje o naszym programie obejmują:

 • Podejście zespołowe: Zespół około 30 specjalistów gromadzi na spotkaniach o nazwie Rady Guza w celu koordynowania Twojej opieki. Chirurdzy pracują wraz z onkologami medycznymi, onkologami promieniowania i innymi ekspertami.
 • Dokładne planowanie leczenia: Poświęcamy trochę czasu na ustalenie, czy operacja jest dla Ciebie odpowiednia i jak zaplanować najbezpieczniejszą możliwą procedurę. Po przejrzeniu testów i badań obrazowych możemy zalecić inne metody leczenia w celu zmniejszenia guza przed operacją. Twoja opieka może obejmować chemioterapię, radioterapię lub kombinację obu.
 • Techniki minimalnie inwazyjne: Często przeprowadzamy operację raka trzustki przy użyciu technik minimalnie inwazyjnych. Dostępmy do trzustki poprzez najmniejsze niezbędne nacięcie. Wyrafinowane instrumenty chirurgiczne i technologie pozwalają nam przeprowadzić procedurę z mniejszym zakłóceniami w pobliskiej tkance.
 • Badania kliniczne: Henry Ford rozwija opiekę i wyniki raka trzustki poprzez badania. Możesz wziąć udział w tych wysiłkach poprzez badania kliniczne. Uczestnictwo oznacza, że ​​możesz być jednym z pierwszych osób w kraju, którzy otrzymali nowe innowacyjne terapie. Przeglądaj badania kliniczne i badania kliniczne raka trzustki.

Operacja raka trzustki

Henry Ford oferuje pełny zakres operacji raka trzustki. Omawiamy, która opcja jest dla Ciebie najlepsza i wyjaśniamy ryzyko i korzyści. Dostarczamy również informacje o tym, czego się spodziewać podczas powrotu do zdrowia i po powrocie ze szpitala do domu. Nasze kompleksowe podejście przyjmuje trochę zmartwień związanych z operacją i obniża ryzyko powikłań.

Chirurgia lecznicza

Jeśli guz nie rozprzestrzenił się, możesz kwalifikować się do intencji leczniczej chirurgia. Ten rodzaj procedury nie gwarantuje lekarstwa, ale daje większe szanse na brak raka.

Twoja opieka może obejmować:

 • Operacja Whipple (Pancreaticoduodektomia) jest dla raka w pobliżu głowy trzustki. Jest to najszersza część trzustki w pobliżu żołądka i jelita cienkiego. Procedura Whipple polega na usunięciu guza, wraz z częścią żołądka, jelita cienkiego i przewodu żółciowego.
 • https://harmoniqhealth.com Częściowa trzustka jest opcją dla raka na przeciwnym końcu trzustki, w pobliżu szyi, ciała lub ciała lub ciała lub ogon. Ten rodzaj operacji obejmuje usunięcie dotkniętej części trzustki.
 • Nanoknife®: U wybranych pacjentów, którzy nie są uprawnieni do tradycyjnej operacji, Nanoknife może być opcją. Ta procedura wykorzystuje technologię do dostarczania impulsów elektrycznych, które niszczą komórki rakowe, unikając jednocześnie uszkodzenia pobliskiej zdrowej tkanki. Henry Ford był pierwszym programem w Michigan, który zaoferował tę opcję.

Chirurgia paliatywna

Procedury paliatywne łagodzą dyskomfort, w tym stały ból lub regularne wymioty, ze względu na powikłania trzustki rak. Ten rodzaj operacji dotyczy osób, które mogą być zbyt chore, aby tolerować tradycyjną operację. Lub guzy mogą być zbyt blisko wrażliwych naczyń krwionośnych, aby uzyskać bezpieczną procedurę. Operacja może obejmować włożenie urządzenia siatki (stent) w celu złagodzenia blokady jelit.

Opieka podtrzymująca

Ból, utrata masy ciała i inne objawy są powszechne w raku trzustki, nawet po udanej operacji. Oferujemy terapie wspierające, aby zminimalizować szanse, że te problemy utrudniają odzyskiwanie. Możesz otrzymać spersonalizowane wsparcie żywieniowe lub terapie zarządzania bólem od lekarzy opieki paliatywnej. Dowiedz się więcej o opiece nad rakiem trzustki.

Wiadomości

Odwiedź tę stronę często, aby uzyskać aktualizacje programu i najnowsze wiadomości.

Nicole Kennedy, M.S., M.S.E., M.D.

szef sekcji, Wydział Chirurgii naczyniowej; Oficer informatyki medycznej Henry Ford West Bloomfield Hospital

Dr. Niki Kennedy pochodzi z Detroit i absolwent Wayne State University School of Medicine. Przed rozpoczęciem kariery medycznej dr Kennedy spędziła kilka lat jako inżynier elektryczny i biomedyczny za pośrednictwem Lawrence Technological University i University of Michigan w Ann Arbor. Jej zainteresowanie analizą systemów ostatecznie doprowadziło ją do kontynuowania kariery w chirurgii. Po ukończeniu szkolenia jako chirurga generalnego w St. John Hospital & amp; Centrum medyczne w Detroit, a następnie stypendium chirurgii naczyniowej w szpitalu Henry Ford, dr Kennedy jest powiązany ze szpitalem Henry’ego Forda West Bloomfield. Obecnie jest szefem chirurgii naczyniowej na tym miejscu, a także oficerem informatycznym medycznym. Jej celem jest znalezienie sposobów na połączenie doświadczenia technicznego i inżynierii w codziennym życiu klinicznym, aby poprawić zarówno bezpieczeństwo pacjentów, jak i wydajność opieki zdrowotnej.

Minimalnie inwazyjne leczenie chirurgiczne

Mniej bólu i mniej bólu i bólu i Szybsze gojenie po operacji IBD.

W Henry Ford Center for IBD nasza grupa chirurgii jelita grubego jest wysoce doświadczona w minimalnie inwazyjnych technikach chirurgicznych jelita cienkiego w leczeniu choroby zapalnej jelit (IBD). W rzeczywistości 90% pacjentów przeprowadzających początkową operację z nami korzysta z tych minimalnie inwazyjnych technik, co może spowodować mniej blizn, mniej powikłań i szybszych czasów gojenia.

Jaka jest minimalnie inwazyjna operacja jelit?

Jednocześnie operacja jelita grubego wymagała procedur otwartych obwodowych. Teraz bardziej zaawansowane, minimalnie inwazyjne podejścia w operacji jelita cienkiego są bardziej powszechne i, w stosownych przypadkach, obejmują techniki takie jak laparoskopia i operacja robotyczna. Są to zaawansowane procedury wypełnione wieloma małymi nacięciami (mniej niż jeden cal), aw niektórych przypadkach bez nacięć.

Korzyści z minimalnie inwazyjnej operacji jelit w Henry Ford

Nasi chirurdzy starają się unikać transfuzji krwi w miarę możliwości, ponieważ radykalnie zwiększają ryzyko powikłań. Minimalnie inwazyjne operacje, takie jak laparoskopia, które obejmują jedynie niewielkie nacięcia, za pomocą których wstawiamy narzędzia operacyjne, mogą skutkować znacznie mniejszym krwawieniem i mniejszą potrzebą transfuzji krwi.

Inne korzyści z minimalnie inwazyjnej operacji jelita grubego mogą obejmować:

 • Mniej bólu i blizny
 • Niższe ryzyko przepukliny w miejscu nacięcia
 • Niższe ryzyko infekcji
 • Krótszy czas powrotu do zdrowia
 • Szybsze wypisanie ze szpitala

Robotyczna operacja jelita cienkiego w Henry Ford Center for IBD

Nasi chirurdzy są wysoko wykwalifikowani w operacji robotycznej dla IBD. Dobrzy kandydaci do operacji robotycznej obejmują osoby z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, które planują operację woreczków jelita krętego. Nasi chirurdzy stosują podejście robotyczne do precyzyjnego stworzenia wnętrza woreczka, która zbiera odpady i umożliwia pacjentom utrzymanie normalnej kontroli jelit. Takie podejście często prowadzi do mniejszych komplikacji i łatwiejszego powrotu do zdrowia.

;

Od początku pandemii COVID-19 wskaźnik otyłości u dzieci wzrósł z 19% do 22%, zgodnie z badaniem Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

Badanie wykazało, że otyłość u dzieci w wieku od 6 do 11 wzrosła najbardziej. „Podczas szczytu pandemii rodzice byli zestresowani, pracując z domu, a dzieci prawdopodobnie miały większą swobodę jedzenia tego, co chcieli”, mówi Jordan Kridler, M.D., pediatra z Henry Ford Health System. „Kiedy dzieci mogą same iść do szafki, prawdopodobnie nie będą sięgnąć po owoce i warzywa”.

Dla wszystkich dzieci niezależnie od wieku dramatyczna zmiana rutyny mogła być winowajcą. Brak zaplanowanych, proporcjonalnych posiłków w połączeniu ze zmniejszonymi ćwiczeniami fizycznymi – nie nawet chodzenia między klasami lub do szkoły i ze szkoły – wyraźnie doprowadził do bardziej trybunału życia z kuchnią, która zawsze była w zasięgu ręki.

Zmniejszona bezpośrednia interakcja społeczna mogła również doprowadzić do depresji (szczególnie u nastolatków), która może napędzać niezdrowe nawyki żywieniowe, dodaje dr Kridler.

Jak otyłość może wpływać na dzieci

Dzieci z otyłością są bardziej narażone na problemy zdrowotne, takie jak:

 • Wysoki cholesterol i ciśnienie krwi, które może prowadzić do choroby sercowo -naczyniowej
 • Cukrzyca typu 2
 • Choroba wątroby tłuszczowej, kamienie żółciowe i zgaga
 • Problemy ze stawami

” Staram się powtórzyć rodzicom, że jest to kwestia długoterminowego zdrowia ich dziecka ”-mówi dr Kridler. „Niektóre dzieci są po prostu cięższe – to genetyczne i to jest w porządku. Ale dobre odżywianie i uzyskanie aktywności fizycznej są tak ważne. Jeśli dzieci nie mają zdrowych nawyków żywieniowych, gdy są młodsze, są bardziej narażone na otyłość, gdy są starsze. Trudno zmienić sposób myślenia i stworzyć nowe nawyki jako dorosły. ”

Promowanie zdrowych nawyków

Dr. Kridler zaleca trzymanie bogatych i słodkich przekąsek na wyższych półkach, aby nie były łatwe w dostępie. Zamiast tego wydawaj jabłka, winogrona, patyki selera, marchewki. Zabawa – dodaj masło orzechowe i cynamon do jabłek lub rodzynków i masła orzechowego do selera.

Wraz z jedzeniem dużej ilości owoców i warzyw bieganie na zewnątrz jest równie ważne. „Nie tylko to, co wkładasz w swoje ciało” – mówi dr Kridler. „Aktywność jest tak dobra dla twojego zdrowia fizycznego i psychicznego – podnosi endorfiny i sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy”.

Wreszcie ćwicz to, co głosicie: jeśli powiesz swoim dzieciom, że muszą jeść owoce i warzywa, ty też powinieneś. „To równowaga” – mówi dr Kridler. „W niektóre dni masz sałatkę i inne lody. Wszystko z umiarem.”

Chcesz więcej porad od naszych ekspertów? Subskrybuj, aby otrzymywać cotygodniowy e -mail z naszych najnowszych artykułów.

Aby znaleźć pediatrę w Henry Ford, odwiedź Henryford.com lub zadzwoń pod numer 1-800-436-7936.

Dr. Jordan Kridler jest certyfikowanym przez zarządem pediatrą, który widzi pacjentów w Henry Ford Medical Center-Royal Oak.

Kategorie: Parentwell

Tagi: żywienie, pediatria, Jordan Kridler

;

W grudniu ubiegłego roku niemiecki epidemiolog powiedział, że szczepionki Covid-19 mogą sprawić, że ciała kobiet odrzucają białko związane z łożyskiem, dzięki czemu kobiety są niepłodne. Pomyślał o tym, ponieważ kod genetyczny białka łożyska, zwanego Syncytin-1, ma wskazówkę podobieństwa z kodeksem genetycznym białka skokowego w Covid-19. Jeśli szczepionki spowodowały, że nasze ciała wytwarzały przeciwciała, aby chronić nas przed Covid-19, pomyślał, mogłyby również zrobić przeciwciała, aby odrzucić łożysko.

, było to jednak ryzyko teoretyczne, które było całkowicie rozpalone Badania kliniczne i nadal są obalone w czasie rzeczywistym, ponieważ coraz więcej kobiet w wieku dzieci jest w pełni zaszczepionych.

„Niedokładne jest stwierdzenie, że białko Spike Covid-19 i to białko łożyska mają podobny kod genetyczny”, mówi D’Angela Pitts, M.D., specjalista ds. Medycyny płodowej matki w Henry Ford Health System. „Białka nie są wystarczająco podobne, aby łożysko nie przyczepiły się do zarodka”.

Dowody mocno pokazują, że szczepionki Covid-19 nie powodują niepłodności

„Kobiety, które uczestniczyły w badaniach klinicznych Covid-19, były w stanie wymyślić po szczepieniu, mówi dr Pitts. Mamy również wielu pacjentów w Henry Ford, którzy zostali zaszczepione, a następnie zaszły w ciążę. Niektóre są w pierwszym trymestrze, niektóre są teraz w drugim trymestrze trymestru. Nie ma dowodów na to, że szczepionki Covid-19 prowadzą do zmniejszenia płodności. ”

Podczas gdy szczepionki COVID-19 są nowe, technologia ich tworzenia nie jest

Mechanizm stosowany do tworzenia szczepionek Pfizer i Moderna-technologia mRNA-nie jest nowa. Jest szeroko stosowany od dziesięcioleci w różnych zabiegach, więc istnieje wiele danych na temat stosowania technologii mRNA i płodności. A w szczególności w przypadku szczepionek Covid-19, badania pokazują, że nie ma żadnych negatywnych wyników ani problemów bezpieczeństwa w związku ze zdrowiem reprodukcyjnym.

Kobiety rutynowo i bezpiecznie zaszczepiły przed ciążą i podczas ciąży. Jedynym rodzajem lekarzy szczepień nie zalecają zajścia w ciążę, jest żywa szczepionka (która jest szczepem żywego, osłabionego wirusa), ponieważ może wpływać na płód. Szczepionki COVID-19 nie zawierają wirusa na żywo.

„Nie ma dowodów na to, że uzyskanie jednej ze szczepionek Covid-19 spowoduje niepłodność, a nawet powikłania, które wymagałyby pracy płodności”, mówi dr Pitts. „Polecam, aby młode kobiety, tysiąclecia i generacja Z’S, otrzymywali szczepionkę. Widziałem dowody na to, że młodsze i starsze kobiety otrzymują szczepionkę i nie mają problemów z poczęciem. Ja sam jestem tysiącletnią kobietą, która chce dzieci w przyszłości, a ja nie zawahałem się zaszczepić – byłem bardzo podekscytowany, że to dostanie. ”

Ryzyko samego wirusa COVID-19 jest prawdziwe

kontraktowanie Covid-19 ma znacznie wyższe ryzyko niż szczepienie. Kobiety w ciąży, które otrzymują Covid-19, są bardziej narażone na poród przedwczesny lub nieruchome. Są bardziej narażone na rozwój nadciśnienia i zapalenia płuc z Covid-19. Są również bardziej narażone na śmierć matki z Covid-19. Dr Pitts mówi, że jeśli chodzi o kobiety w ciąży i-i kogokolwiek w ogóle-niebezpieczeństwa związane z uzyskaniem Covid-19 znacznie przewyższają niebezpieczeństwa związane z zaszczepieniem.

Chcesz więcej porad dotyczących zdrowia i dobrego samopoczucia od naszych ekspertów? Subskrybuj już dziś, aby otrzymywać cotygodniowy e -mail z naszych najnowszych artykułów.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź henryford.com/vaccine, aby uzyskać odpowiedzi na często zadawane pytania o szczepionkę Covid-19.

Aby umówić się na spotkanie lub znaleźć lekarza, odwiedź Henryford.com. Lub zadzwoń pod numer 1-800-436-7936 w południowo-wschodnim Michigan lub 1-888-862-3627 w obszarze Jackson.

D’Angela Pitts, M.D., jest ginekologiem i położnikiem z Henry Ford Health System. Specjalizuje się w medycynie płodu matki i widzi pacjentów w Henry Ford West Bloomfield Hospital, Henry Ford Medical Center w Dearborn i Henry Ford Medical Center w Detroit.

Kategorie: Feelwell

Tagi: Covid Vaccine, Women’s Health, Coronavirus

to dla Ciebie rehabilitacja jelit?

Rehabilitacja jelit może pomóc, jeśli zależy od karmienia TPN lub IV w przypadku niewydolności jelit. Program przeszczepu jelita i rehabilitacji Henry Forda leczy:

Przyczyny niewydolności jelit

Zespół krótkiego jelita

Zablokowanie lub niedrożność jelit z powodu:

 • Przepuklina
 • Skręcone jelito (volvulus)
 • Złożone jelito (wgłębienie)
chirurgiczne usunięcie części części części części jelito z powodu:
 • Śmierć tkanki (martwicze zapalenie jelit)
 • Niewystarczające przepływ krwi do jelita cienkiego (niedokrwienie krezki lub zakrzepica)
 • Uraz brzucha
 • Malrotation/volvulus
 • Guz
 • Choroba Crohna

Funkcjonalne przyczyny niewydolności jelit

  • Przewlekła niedrożność jelita lub pseudo-objętość
  • Choroba celiakii
  • Uszkodzenie terapii radioterapii
  • Przewlekła biegunka (wrodzona atrofia wioska/Microvilous Inclusion Choroba/enteropatia tuftingowa )
  • Fistula
  • Choroba Hirschsprunga
  • Choroba zapalnego jelit
  • Dysmotyczność w jelicie

  Uzyskaj potrzebną opiekę

  Już jako pacjent Henry Ford?

  Aby uzyskać najlepsze doświadczenie, obecni pacjenci z Henry’ego Forda mogą poprosić i żądać i Samo-harmonogram wizytów za pośrednictwem Henry’ego Forda Mycharta. Zaloguj się do MyChart

  Jeśli masz awarię, zadzwoń pod numer 911 lub idź do najbliższej izby przyjęć. Procesy Henry’ego Forda mają osobne obszary opieki dla osób z objawami Covid-19.

  Inne opcje opieki

  • harmonogram online
  • Kliniki chodzenia lub pilnej opieki
  • Wizyty wideo na żądanie
  • Zaplanowane wizyty wideo

  Testowanie Covid

  Henry Ford oferuje tylko testy Covid dla uznanych pacjentów, którzy zostali skierowani do testowania przez lekarza. Wiele lokalizacji w Michigan oferuje wygodne, bezpłatne testy. Znajdź blisko siebie miejsce testowania Covid i dowiedz się więcej o tym, kiedy zostać przetestowanym.